Festival Mighty Sounds v Táboře tentokrát s Gogol Bordello

Mighty Sounds

Třináctý ročník festivalu Mighty Sounds se blíží, proběhne už 14.-16. července na letišti Čápův dvůr v Táboře. Jedinečná letní akce, která znamená třídenní party za účasti žánrových špiček, přitáhne každoročně kolem 12 000 návštěvníků z celé Evropy.

Letos na festivalu kromě jiných zahrají i hvězdy gipsy punku, američtí Gogol Bordello, kteří přivezou kromě nové desky i velkou dávku energie, která je při jejich živých vystoupeních pověstná. Na podobné vlně se vezou i jejich bosenští kolegové Dubioza Kolektiv. Ti v hudbě nezapřou pestrou škálu vlivů od hip-hopu po ska a slibují velkou party na podiu i pod ním. Kromě dalších zvučných jmen, jako jsou Cock Sparrer nebo Agnostic Front se na festivalu sejde i výběr toho nejlepšího z české a slovenské scény. Chybět nebudou Sto zvířat, Fast Food Orchestra, Hentai Corporation nebo Prague Conspiracy. Divadelní stan Radia 1 letos nabídne interprety jako Jananas, Kitchen nebo Role a už tradičně i cirkusová vystoupení, tentokrát například v podání souboru Cink Cink Cirk. Letos se chystá i nabitý line-up v oblasti DJských setů, jeden z večerů bude věnovaný také DJům Radia 1, jiný večer nabídne populární set Sklizeň 2016.

Kromě živých kapel a DJs ale festival dbá i na pestrou nabídku doprovodného programu v podobě sportovního vyžití a exhibic. Důraz organizátoři kladou i na výběr skvělého, nefestivalového jídla. Letos v této oblasti chystají několik novinek, například mexickou a vietnamskou kuchyni, kterou budou připravovat ti nejpovolanější.

Vstupenky na festival Mighty Sounds lze až do 13. července pořídit od 1450,- Kč, na místě budou k dostání za 1600,- Kč na všechny tři dny. Všechny informace o vstupném, o programu a dalším jsou k nalezení na stránkách festivalu www.mightysounds.cz.

Pro přehrání videa klikni na obrázek.